Friday, May 3, 2024
HomeРегионБлагоевградБлагоевград се гордее! СК „GD Sport“ станаха шампиони на Държавно лично отборно...

Благоевград се гордее! СК „GD Sport“ станаха шампиони на Държавно лично отборно първенство по плуване за деца в Сандански

Талантливите плувци от спортен клуб „GD Sport” завоюваха няколко първи места в рамките на Държавно лично отборно първенство по плуване за деца – 11 и 12-годишни, което се проведе в Сандански. Младите спортисти спечелиха първото място при момичетата, взеха купа за първо място при момчетата. Те бяха най-добри и в комплексното представяне, където взеха голямата купа, бяха първи и по спечелени медали – 8 златни, 5 сребърни и 1 бронзов.
В спортното състезание качества показаха 13 плувци от “GD Sport”- Мария Бельова, Мария Павлова, Ванеса Гошева, Петра Захариева, Любозара Терзийска, Калоян Койков, Николай Дюлгеров, Кристиян Методиев, Димитър Дамянов, Костадин Попов, Георги Караманолев, Божидар Пашов и Ивайло Пирински. Те премериха сили с 50 клуба от цялата страна, а участие взеха 325 състезатели.
Талант и упоритост представиха младите надежди от Благоевград, с треньор Лазар Иванов.