Friday, May 3, 2024
HomeСпортБронз за кюстендилката Моника Галинова от шампионата по джудо

Бронз за кюстендилката Моника Галинова от шампионата по джудо

Грешка лиши състезателката на “Велбъжд” от битка за титлата

Бронзовата медалистка за жени до 23 години Моника Галинова се окичи отново с бронзово отличие. Този път кюстендилката стана трета на Държавния личен шампионат по джудо за младежи и девойки до 21 години в кат +78 кг, като една грешка я лиши от борбите за златото. Надпреварата се състоя в зала „Олимпиада” в Пловдив, а състезателите от спортен клуб по джудо и самбо ”Велбъжд” (Кюстендил) направиха успешно представяне. При девойките в кат. 52 кг Даниела Даниелова зае 9-о място, а в кат. 70 кг Василена Бумбарска направи много добри борби, записвайки 3 победи и 2 загуби. Тя бе и най-малката участничка в категорията и въпреки това зае 5-о място, като загуби борбата за бронзовия медал. В същата категория Никол Галинова зае 7-о място.

При младежите Никола Миланов и Любослав Михов в кат. 73 кг не успяха да попаднат в схемата за класирания при голямата конкуренция от 40 души в категория. В кат. 82 кг Симеон Помпулуски се нареди на 13-о място, Румен Петрунов зае 9-о място в кат. 100 кг.

За състезателите на клуб “Велбъжд” тази седмица предстои шампионатът за момчета и момичета в Панагюрище.