Monday, May 6, 2024
HomeСпортГолът на Запро Динев разчупи каръка срещу „Септември” (Симитли) и донесе 3 точки...

Голът на Запро Динев разчупи каръка срещу „Септември” (Симитли) и донесе 3 точки на петричани

Главният съдия Любомир Вушовски изпъстри срещата с жълти картони

Попадение на аматьорския национал Запро Динев в 47-ата минута донесе победа на петричките футболисти от „Беласица” срещу „Септември” (Симитли) в мач от 13-ия кръг за първенството на ЮЗ трета лига. Срещата започна с натиск на домакините, които търсеха бърз гол срещу традиционно неудобния съперник в последните години – „Септември” (Симитли). Най-често се аташираше топката към бързоногия десен краен нападател Запро Динев, който беше зорко следен от защитата на гостите. Въпреки всичко младокът намираше начин да се отскубне от пазачите си, надбягвайки ги с лекота, и насочваше кълбото там, където трябва, пред вратата на гостите. Първата сериозна опасност за петричкия тим възникна в 6-ата минута. Тогава от фаул капитанът Благой Наков извиси топката в наказателното поле на гостите и Марти Таушанов от 3 метра не успя да открие резултата. Десет минути по-късно сред триходова комбинация Наков-Кръстев-Таушанов последният не успя да укроти топката и да я насочи към вратата на гостите. В самия край на полувремето отново след центриране Марти Таушанов за трети път не бе точен. След почивката отборът на домакините започна доста агресивно. Течеше втората минути от втората част, когато топката попадна у Запро Динев и той я насочи умело в горния ляв ъгъл зад стража на „Септември” Илиян Узунов за 1:0. Появиха се някои неприятни сблъсъци на терена, като главният съдия Любомир Вушовски започна да раздава жълти картони. В един такъв неприятен сблъсък между Валентин Костов и Владимир Гогов при въздушен двубой се стигна до спиране на играта за оказване на медицинска помощ на двамата пострадали. До края на мача Александър Смилков обстрелва от 25-26 метра вратата на гостите и Захари Димитров се намеси навреме и попречи на нападател на „Септември” да стреля отблизо. След  тази победа отборът на „Беласица” с 19 точки вече дели 8-ото място с „Рилски спортист” (Самоков). „Доволен съм от победата срещу традиционно неудобния в последните три години отбор на „Септември” (Симитли). Много добре се бранеха гостите. Нашата защита също парираше навреме опитите им за стрелба. На три пъти Марти Таушанов и веднъж Александър Смилков не успяха да изпратят топката в мрежата на гостите, но и това го има във футбола. Заслужена победа, която е плод на желанието на момчетата от нашия тим”, сподели Иво Тренчев – старши треньор  на „Беласица”.