Thursday, May 2, 2024
HomeСпорт„Граничар” загуби с 1:7 от „Светкавица” в Кулата

„Граничар” загуби с 1:7 от „Светкавица” в Кулата

Общо осем гола видяха зрителите, дошли да наблюдават мача от 2-рия кръг за първенството на областната група „Струма-2” между „Граничар” и „Светкавица” (Митиново). От отбора на домакините отсъстваха доста основни състезатели поради служебна заетост и лични причини. Затова наставникът им Витко Андонов-Дон Витоне беше принуден да попълни състава с деца и юноши. Първия гол в срещата отбеляза Георги Кокалков в 16-ата минута за 0:1. Пет минути по-късно след центриране от фаул домакините изравниха чрез Николай Велянов. При ответна атака на гостите след центриране с глава Марио Иванов покачи на 1:2 в 22-рата минута. Натискът на гостите бе тотален и Мартин Тупаров, изведен отлично от Живко Иванов, изскочи сам срещу вратаря на домакините и го простреля за 1:3 в 41-вата минута.
След почивката Михаил Тонков се възползва от удобно подаване на Георги Тодоров и с крак покачи на 1:4 в 55-ата минута. Десет минути по-късно Иван Цветков от средата на терена изведе Росен Симонски и бързоногият нападател на гостите в стил „Роналдо” изпрати топката в мрежата за 1:5. Шестия гол за отбора на „Светкавица” отбеляза Михаил Тонков. Последното седмо попадение за гостите бе дело на Георги Тодоров след самостоятелна акция.