Saturday, May 4, 2024
HomeРегион „Граничар 2022” бие „Градешница” с 5:1  в Логодаж

„Граничар 2022” бие „Градешница” с 5:1  в Логодаж

В мач от 8 кръг за първенството на БОГ Благоевград Струма 1 се срещнаха отборите на Граничар 2022  от село Логодаж и Градешница от с.Долна Градешница. До 40-та минута резултатът беше 0:0, като гостите на два пъти чрез Иван Георгиев направиха непростими пропуски. Домакините играеха по-сковано, а гостите – с много добре окомплектована защита. Първият гол в срещата падна в 43-та минута, когато след пробив отляво на Калоян Борилски последва центриране в наказателното поле на гостите и от воле Васил Гошев изпрати  топката неспасяемо зад вратаря на гостите за 1:0. В  53-та минута главният съдия даде дузпа за отбора на домакините след като прецени, че Асен Христов е спънат вътре в наказателното поле на гостите.

Футболистите на Градешница реагираха, но главния съдия бе безкомпромисен и посочи бялата точка. Точен бе Денис Стоилов за 2:0. В 60-та минута след грешка в защитата на домакините нападател на гостуващия тим успя да намали на 2:1. Три минути по-късно Денис Стоилов завари неподготвена защитата на гостите и направи резултата 3:1. Четвъртият гол във вратата на гостите стана след като Добри Николов проби защитата им, стреля, получи се рикошет и топката се озова в мрежата за 4:1. Петото попадение във вратата на гостите отбеляза Денис Стоилов, като това беше и хеттрик в мача. В последните три срещи Денис Стоилов отбеляза девет гола.