Friday, May 3, 2024
HomeРегионПерникДобруджа удари Миньор, фенове на чуковете нахлуха на терена

Добруджа удари Миньор, фенове на чуковете нахлуха на терена

Отборът на „Добруджа“ постигна първа победа за новия сезон във Втора лига, надделявайки над „Миньор“ (Перник) с 2:0. Мачът се игра на стадион „Дружба“ в Добрич, като беше белязан от изключително драматични моменти.

Първият интересен момент дойде във 2-ата минута, когато около 40-50 фенове на чуковете нахлуха на терена, някои – носейки факли и димки. Това доведе до спиране на играта за 7 минути, която бе подновена след като ултрасите от Перник се върнаха в сектора за гости.

Добричлии откриха в 22 мин., когато Андриан Димитров се възползва от една лошо върната към вратаря топка, като успя да стигне първи до нея и от малък ъгъл я насочи в целта.

Второто полувреме също започна с по-активни действия на добруджанци и мачът изглеждаше в пълното им владение до 56 мин., когато Андриан Димитров извърши нарушение отзад, за което главният съдия Станимир Тодоров му показа директен червен картон.

Това обаче не сломи устрема на домакините и само 2 минути по-късно „Добруджа“ нанесе своя решителен удар, като новото попълнение Мартин Милушев покачи на 2:0 след бърза контраатака.

Така след първите два кръга и Добруджа, и Миньор имат по 3 точки. В следващия кръг добричлии гостуват на ЦСКА 1948 II, а перничани приемат новака Крумовград.