Friday, May 3, 2024
HomeСпорт„Дунав“ (Русе) изненада „Марек Юнион-Ивкони“ насред Дупница

„Дунав“ (Русе) изненада „Марек Юнион-Ивкони“ насред Дупница

„Марек Юнион-Ивкони“ претърпя изненадващо поражение от „Дунав” (Русе) в Дупница с 1:3 (16:25, 21:25, 25:21, 19:25) гейма в двубой от 9-ия кръг на волейболния елит.
Пред своите фенове момчетата на старши треньора Найден Найденов започнаха сковано, от което гостите се възползваха по възможно най-добрия начин. Те стояха по-добре на игрището и съвсем закономерно спечелиха първите два гейма, съответно на 16 и 21 точки за домакините. Чак в третата част дупничани напомниха за себе си и успяха да поведат с 5 точки разлика при 11:6. „Дунав“ успя да намали пасива си, но домакините не допуснаха обрат и затвориха гейма при 25:21.
В четвъртата част тимът от Русе стартира силно и бързо натрупа аванс, който не пропиля до края и спечели лесно с 25:19, а с това и срещата с 3:1 гейма.
За „Марек Юнион-Ивкони“ отново над всички бе капитанът Димитър Дулчев, който реализира 24 точки (1 ас и 53% ефективност в атака). Цветелин Цветанов се отчете с още 16 пункта (2 блока, 3 аса, 42% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане), но и това не беше достатъчно за успех.
Най-полезен за „Дунав“ беше Стефан Иванов със своите 25 точки (1 блок, 1 ас, 61% ефективност в атака и 32% позитивно посрещане), а Петър Христосков добави още 20 (2 блока, 1 ас и 40% ефективност в атака) за победата.
Така двата тима си размениха местата във временното класиране. Русенци са вече на 8-о място в класирането с 4 победи, 5 загуби и 13 точки, докато дупнишкият клуб е 9-и, също с 4 победи и 5 загуби, но с 11 пункта.
В предпоследния 10-и кръг от първия полусезон марекчани ще гостуват на „Славия“ в София на 10 декември от 18,00 часа.