Friday, May 3, 2024
HomeАктуално от днесДупница празнува! Марек получи Купата за шампион на Югозападната трета лига!

Дупница празнува! Марек получи Купата за шампион на Югозападната трета лига!

Марек получи златните си медали и Купата за първенци на Югозападната трета лига. Преди това дупничани победиха с 2:0 един от основните си конкуренти за промоция във Втора лига, а именно Вихрен (Сандански).

Двата тима показаха добра игра за радост на около 2000 души на стадион „Бончук“

Христо Каймакански откри резултата само две минути преди почивката, когато се разписа с глава.

120 секунди след подновяването на играта дупничани довършиха съперника си с втори гол. Милен Иванов центрира към Евгени Тунтев, който също с глава покачи на 2:0 и уби интригата в мача.

До края на мача и двата тима имаха възможности да се разпишат, но не успяха да намерят целта.

След шоуто на терена, започна и церемонията по награждаването на Марек като шампион на Югозападната трета лига.

Играчите на дупнишкия клуб веднага облякоха тениски с надпис „Аз обичам Марек“ и един по един излизаха на терена, за да получат златните си медали. Отличия имаше и за вицепрезицента Васил Василев, президента Цветан Видински и кмета на община Дупница инж. Методи Чимев.

След като всички получиха медалите си, председателят на ЗС към БФС-София Валентин Чакъров връчи шампионската купа на капитана на Марек Александър Близнаков и целият стадион избухна в бурни аплодисменти.

Феновете на Марек пък се бяха погрижили атмосферата да бъде още по-празнична, като запалиха факли и пуснаха фойерверки.

Накрая фенове, футболисти, треньорски щаб и техните близки заедно с феновете се снимаха за спомен с Купата.