Saturday, May 4, 2024
HomeРегионДупницаЙоан Величков и Стефан Димитров от СКТМ „Марек-Дигеста” с поредни медали от...

Йоан Величков и Стефан Димитров от СКТМ „Марек-Дигеста” с поредни медали от Държавно първенство

• Малките тенисисти от Дупница завоюваха сребърен и бронзов медал от втория етап на „Млад Олимпиец”

Малките тенисисти от Дупница Йоан Величков и Стефан Димитров спечелиха поредните си медали от Държавно първенство. През уикенда в град Варна се проведе вторият етап на Националния турнир по тенис на маса „Млад Олимпиец” за кадети до 15 години, участие в който взеха над 80 момчета от цялата страна.

Дупнишките тенисисти с медалите си

Дупнишкият клуб „Марек-Дигеста” бе представен от Стефан Димитров, Йоан Величков и Методи Методиев. Участниците в турнира бяха разделени в предварителни групи, като съотборниците Методи и Стефан попаднаха в една група. Стефан и Йоан продължиха напред и записаха категорични победи на 1/8- и 1/4-финалите. На полуфиналите Йоан отново записа победа, а Стефан загуби с 2:3 гейма от много по-опитния от него Стоян Зайков, защитаващ цветовете на „Корабостроител” (Варна). Във финалната среща Йоан също отстъпи на представителя на Варна с 1:3 гейма и стана вицешампион. В мача за 3-тото място Стефан победи с 3:0 състезателя Е. Симонян от „Стоянстрой” (Пловдив) и завоюва бронза. Важно е да се отбележи, че и двамата дупнишки състезатели са едва на 12 години и се състезават за първа година в тази възрастова група. Следващата седмица им предстои участие и във втория етап за юноши до 18 години, който отново ще се състои в морската столица.