Saturday, May 4, 2024
HomeСпорт„Козлите” от Банско вкараха 5 гола на „Ботев” в Ихтиман

„Козлите” от Банско вкараха 5 гола на „Ботев” в Ихтиман

• Стефан Лачов вкара почетното попадение за домакините

Футболистите на „Ботев” инкасираха загуба с 5:1 на свой терен в Ихтиман от отбора на „Банско”. С голове на Петър Лазаров, Симеон Вешев, Милен Лефтеров и два на Павел Головодов възпитаниците на Димитър Крушовски разбиха местния „Ботев”. Първия гол в срещата отбеляза Петър Лазаров, който със страхотен шут от 20-ина метра направи безпомощен вратаря на домакините за 0:1. Два идентични бързи гола вкара дясното крило Павел Головодов в 23-тата и 30-ата минута за класическия резултат 0:3. В 65-ата минута Стефан Лачов от домакините „открадна” топка, напредна и излезе сам срещу Абди Абдиков, поразявайки го за 1:3. 4 минути по-късно главният съдия Иво Андреев отсъди дузпа в полза на гостите за игра с ръка в наказателното поле, която Симеон Вешев превърна в гол за 1:4. В 76-ата минута Милен Лефтеров направи резултата убедителен за 1:5. Ако не бяха пропуските на Милен Лефтеров и Симеон Вешев, можеше да се стигне до по-голям разгром в полза на футболистите на Банско.
С тази победа отборът на Банско дели 3-то място с отбора на „Вихрен” с 44 точки. Следващият им мач ще бъде срещу „Чавдар” (Етрополе) в Банско.