Saturday, May 4, 2024
HomeРегионДупница„Марек” претърпя първа загуба в Панагюрище

„Марек” претърпя първа загуба в Панагюрище

Отборите на „Оборище” и „Марек” от град Дупница премериха сили на стадион „Орчо войвода” в град Панагюрище в мач от петия кръг за първенството на ЮЗ трета лига. Срещата започна равностойно. В 11-ата минута Мариан Наплатанов от 15-ина метра изпрати топката неспасяемо зад стража на „Марек” Пламен Младенов за 1:0. При изпълнение на фаул от страна на гостите топката бе избита от вратаря на „Оборище” и Александър Близнаков изравни за 1:1 в 54-тата минута. В 58-ата минута главният съдия Йото Гарабедов видя игра с ръка от страна на футболист на „Марек” и отсъди дузпа в полза на „Оборище”, която дълго време бе оспорвана от страна на футболистите от Дупница. Според тях топката е беше отбила от тялото на футболист от изградената стена и за дузпа не можеше и дума да става. Главният съдия Йото Гарабедов бе непреклонен и не отстъпи от позициите си. Никола Иванов-Шейха бе точен от бялата точка и покачи резултата на 2:1. Десет минути по-късно след изпълнение на ъглов удар Шейха бе оставен непокрит и с глава изпрати топката в мрежата зад Пламен Младенов за 3:1. До края на мача гостите понатиснаха отбора на домакините, но все нещо не им достигаше ударите на Александър Близнаков, Димитър Панталеев и Димитър Чечев да навестят мрежата зад вратаря Стилиян Георгиев. В даденото добавено време от страна на главния съдия Йото Гарабедов Димитър Чечев уцели дясната странична греда зад стража на домакините.