Saturday, May 4, 2024
HomeАктуално от днесМарек пропусна да вземе трите точки в Перник, пропиля куп положения срещу...

Марек пропусна да вземе трите точки в Перник, пропиля куп положения срещу Миньор

Марек изпусна Миньор насред Перник, като двата тима завършиха 1:1 в Югозападното дерби на Втора професионална лига. Дупничани изнесоха много силен мач и могат повече да съжаляват за пропуснатите три точки.

През първата част действията бяха предимно в средата на терена и головите положения пред двете врати бяха рядкост.

Втората част започна по възможно най-добрия начин за Марек. Димитър Атанасов получи хубав пас от десния фланг и от малък ъгъл успя да открие резултата в полза на дупничани.

Минутата бе 69-а, когато Димитър Панталеев от гостите се озова сам срещу противниковия страж. Играчът на дупнишкия клуб преодоля вратаря на „чуковете“, но се засуети и върналите се защитници на домакините успяха да го неутрализират.

Осем минути по-късно отново играч на гостите се озова на чиста позиция, но Атанасов също се отчете с пропуск.

Шест минути преди края Миньор успя да изравни. Ивайло Димитров нахлу отляво и подаде към Методи Костов, който засече топката, която след рикошет в дупнишки защитник се удари в горната греда и влезе във вратата за 1:1.

Само няколко минути по-късно влезлият като резерва за Марек Яя Соу можеше да донесе трите точки за своя отбор, но ударът му срещна левия страничен стълб.