Friday, May 3, 2024
HomeСпорт„Марек” с тежка загуба в Панагюрище

„Марек” с тежка загуба в Панагюрище

• Дупничани допуснаха 4 гола при гостуването си на „Оборище”

„Марек” загуби тежко гостуването си на „Оборище” в мач от десетия кръг на Югозападната трета лига. Дупничани претърпяха поражение с 1:4 на стадион „Орчо войвода” в Панагюрище, като първото попадение, което домакините отбелязаха, беше още в 40-ата секунда. Васил Тачев от „Оборище” бе точен за 1:0. Тимът от Дупница обаче не се предаде и стоеше добре на терена през първата част. В 43-тата минута Кирил Акалски събори нападател на „Марек”, а капитанът Росен Йорданов хладнокръвно реализира отсъдената дузпа за 1:1.
    Радостта на дупнишкия клуб обаче бе твърде кратка, тъй като Костадин Дяков направи резултата 2:1 още преди почивката. Минутата бе 60-а, когато в опита си да пресече подаване пред вратата на „Марек” Росен Йорданов прати топката в собствената си врата, правейки 3:1. Нетов от домакините бе точен за крайното 4:1 в добавеното от съдията продължение.
    След загубата дупнишкият клуб остава на 12-о място в класирането, а „Оборище” се изкачи на 5-а позиция.
    В следващия кръг „Марек” приема „Септември” (Симитли) на своя стадион „Бончук”.