Saturday, May 4, 2024
HomeРегионДупница„Марек Юнион-Ивкони” взе своето срещу „Славия”

„Марек Юнион-Ивкони” взе своето срещу „Славия”

Дупничани дадоха първия гейм на столичани, но след това вдигнаха оборотите и спечелиха с 3:1

„Марек Юнион-Ивкони” се наложи с 3:1 (22:25, 25:15, 26:24, 25:18) гейма при гостуването си на „Славия” в София.
В столичната зала „Панайот Пондалов” дупничани започнаха колебливо и беше видимо, че са подценили съперника си в междинния 20-и кръг на Суперлигата.
Домакините усетиха липсата на концентрация у съперника си и заиграха още по-мотивирано, което им донесе успеха в гейма с 25:22.
Във втората среща волейболистите на дупнишкия клуб напипаха верния ритъм и я спечелиха с категоричното 25:15.
В третия гейм Борислав Апостолов и компания отново намалиха темпото, но все пак успяха да вземат своето, макар и по-трудно, печелейки с 26:24.
Дупничани натиснаха още в началото на четвъртата част, когато поведоха с 3 точки, а впоследствие увеличаваха преднината си, за да затворят гейма при 25:18.
Така „Марек Юнион-Ивкони” записа 11-ата си победа във волейболния ни елит и продължават да бъдат основен фаворит за петото място в крайното класиране на редовния сезон.
Късно снощи дупнишкият клуб прие друг от аутсайдерите в групата, а именно „Черно море”. Двубоят се игра пред празни трибуни поради заплахата от коронавирус.