Saturday, May 11, 2024
HomeСпорт„Марек Юнион-Ивкони“ не остави шансове на „Добруджа 07“

„Марек Юнион-Ивкони“ не остави шансове на „Добруджа 07“

„Марек Юнион-Ивкони“ изигра много силен мач за победата над „Добруджа 07“ (Добрич) с 3:1 (25:20, 27:25, 22:25, 25:22) гейма в двубой от 15-ия кръг на волейболния елит.
Момчетата на наставника Найден Найденов дръпнаха в резултата от самото начало на първия гейм на мача и запазиха преднината си до крайното 25:20.
Двата отбора започнаха равностойно втората част, но впоследствие волейболистите на Найден Найденов си осигуриха комфортен аванс. Постепенно обаче „Добруджа“ успя да ги догони и направи обрат. След 15:17 дупнишкият клуб отново пое инициативата и изравни. В крайна сметка след четири геймбола „Марек Юнион-Ивкони“ увеличи аванса си след 27:25.
Третият гейм също започна доста оспорвано до резултат 7:7, след което дупничани поведоха. Преднината им не се запази особено дълго и борбата за всяка топка и точка продължи. Играта продължи идентично на втората част, но в края гостите надделяха с 25:22. Това мобилизира домакините, които доминираха през цялата четвърта част и съвсем закономерно спечелиха с 25:22 и 3:1 гейма.
Най-резултатни за марекчани бяха Георги Бъчваров (1 блок и 55% ефективност в атака – +15) и Цветелин Цветанов (2 блока, 2 аса, 42% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане) с 19 и 17 точки за победата.
Това бе и шестият успех за дупнишкия клуб от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Така той е 9-и във временното класиране с 6 победи, 9 загуби и 19 точки. „Добруджа 07“ пък е 10-и със същия актив и баланс, но с по-лошо геймово съотношение.
В следващия кръг „Марек Юнион-Ивкони“ гостува на шампиона „Хебър“ (Пазарджик), като срещата е насрочена за петък (25 февруари) от 18,30 часа.