Sunday, May 5, 2024
HomeСпорт„Марек Юнион-Ивкони” падна с 0:3 в Разлог

„Марек Юнион-Ивкони” падна с 0:3 в Разлог

„Марек Юнион-Ивкони” претърпя тежка загуба от „Пирин” в дербито на Югозапада. Дупничани не оказаха сериозна съпротива при гостуването си в Разлог и загубиха с 0:3 (16:25, 22:25, 10:25) гейма.
Домакините диктуваха темпото на игра през почти целия мач и не оставиха много шансове на дупничани. Момчетата на Виктор Карагьозов повеждаха в резултата в началото на първия и втория гейм, но разложани бързо успяваха да обърнат резултата в своя полза.
Най-резултатен за „Пирин” бе бившият играч на дупнишкия клуб Георги Елчинов, който реализира 16 точки (1 блокада), а Йордан Желязков добави 12 (2 блокади). За „Марек Юнион-Ивкони” най-много точки записа дебютиралият Иван Боб Онгом – 9, една от които бе чрез блокада.
Така разложани заемат седмата позиция в класирането с 18 точки, а волейболистите от Дупница са на 8-о място с 13 спечелени пункта.
В следващия кръг „Пирин” гостува на „Дунав” (Русе), докато дупничани приемат шампионите от „Нефтохимик 2010”. Срещите са на 25 и 26 януари.