Tuesday, May 7, 2024
HomeСпортМилена Тодорова остана 31-а в преследването, не успя да се класира за...

Милена Тодорова остана 31-а в преследването, не успя да се класира за масовия старт

Милена Тодорова завърши на 31-о място в преследването на 10 км по биатлон на Зимните олимпийски игри в Пекин.

Тодорова пропусна шест мишени и измина трасето за 39:20.6 минути, на 4:33.7 след шампионката Марте Олсбу Рьойзеланд от Норвегия.

Българката стреля чисто на първите две стрелби от положение легнал и беше десета в класирането след второто посещение на стрелбището. Но след това от прав отново показа слабост и направи шест грешки, от които четири в последната стрелба. В третата от прав тя пропусна две мишени и се смъкна на 17-о място, а в последната имаше само един успешен изстрел и излезе 32-а. По последната обиколка Тодорова успя да се изкачи с една позиция и да финишира 31-а.

Така българката не успя да се класира за масовия старт.

Марте Олсбу Рьойзеланд от Норвегия спечели титлата. 31-годишната норвежка пропусна само веднъж в третата стрелба и измина трасето за 34:46.9 минути.

За Рьойзеланд това е трето злато в Пекин след титлите в спринта и със смесената щафета.

Шведката Елвира Йоберг отново се нареди втора, както и в спринта. Тя завърши с три грешки в стрелбата и пасив от 1:36.5 минута.

Бронзовото отличие спечели Тирил Екхоф от Норвегия също с три наказателни обиколки и на 1:48.7 минута след победителката.

По-късно днес е преследването на 12.5 км за мъже с участието на Владимир Илиев, Благой Тодев и Антон Синапов.