HomeРегионДупницаМилица Мирчева и Георги Гергов спечелиха „Дупница рън“

Милица Мирчева и Георги Гергов спечелиха „Дупница рън“

• Димчо Мицов („Рилски атлет” – Самоков) зае третото място при мъжете

• Състезателите на СК „Гладиатор” в Дупница също направиха силно представяне

Милица Мирчева („Атлет” – Мездра) и Георги Гергов („Стратеш Атлетик” – Ловеч) спечелиха второто издание на „Дупница рън“, което бе първото състезание от веригата „Рън България“. Едни от най-добрите бегачи в средните и дългите бягания си дадоха среща на първото за годината състезание от веригата „Рън България“, което се проведе в Дупница. Дистанцията бе 8 км по силно пресечен терен с много тежък баир малко след началото. Победител при мъжете стана Георги Гергов („Стратеш Атлетик” – Ловеч), който пробяга дистанцията за 26:56 мин. След него на втора позиция завърши Мирослав Спасов („Атлет” – Мездра) с 27:29 мин. Димчо Мицов („Рилски атлет” – Самоков) зае третото място с 29:00 мин., пише atletikabg.com

При жените победата бе за Милица Мирчева („Атлет” – Мездра), която спря хронометрите на 30:25 мин. Второто място зае Маринела Нинева („Локомотив” – Дряново) с време 30:41 мин. Трета е Елена Димитрова („Локомотив” – Дряново) с 34:28 мин.

Близо 60 души завършиха второто издание на „Дупница рън“, което се проведе при изключително горещо време. В помощ на атлетите обаче бе перфектната организация, която предложиха домакините. Освен основната дистанция от 8 км имаше и масов старт на 1600 м (1 миля), в който участваха десетки деца.

На централния площад на града се проведе и занятие по детска атлетика.

Същевременно от СК „Гладиатор” в Дупница съобщиха, че техните състезатели също са направили силно представяне в кроса в Дупница. Теодор Георгиев, Александър Джорджев, Митко Джорджев, Михаела Костадинова, Поли Фотева се поздравиха с успешно бягане и медали.