Saturday, May 4, 2024
HomeСпорт„Миньор” започна с 3 точки новия сезон

„Миньор” започна с 3 точки новия сезон

Пернишките футболисти победиха с 1:0 „Надежда” в Доброславци. Единствения гол в срещата реализира Антон Славчев в 56-ата минута, когато с глава засече центриране на Томислав Павлов отдясно. Двата отбора предложиха на зрителите много желание и борба, но бяха затруднени от неравния терен.
Напрежението, породено от дебютния мач в първенството, също се отрази върху качеството на играта.
През първата част головите положения липсваха, а домакините често противодействаха с нарушения, които им донесоха 3 жълти картона до почивката.
След като излезе напред в резултата, „Миньор” можеше да затвори мача, но в 59-ата минута шут на Милчев премина над вратата, а малко по-късно вратарят Матев спаси удар на Йосифов.
В самия край на мача Даниел Гогов се оказа на чиста позиция, но ударът му с левия крак попадна в тялото на стража на домакините. Двата отбора завършиха с намалени състави, след като Ирдис Бах и Калоян Йосифов бяха отстранени от игра съответно в 69-ата и 77-ата минута.