Thursday, May 2, 2024
HomeРегионПерникМиньор излъга дубъла на ЦСКА и излезе трети във Втора лига

Миньор излъга дубъла на ЦСКА и излезе трети във Втора лига

Миньор (Перник) спечели три ценни точки във Втора лига. Футболистите на Христо Янев надвиха с 1:0 дубъла на ЦСКА 1948 в мач от 15-ия кръг на родния шампионат.

Така “чуковете” излязоха на трето място във временното класиране, само на две точки зад лидерите Етър и Хебър.

Мачът се игра на стадион “Бистрица”. Божидар Васев беше точен в 80-ата минута след разбъркване след ъглов удар, с което донесе успеха за пернишкия тим. Почти цяло второ полувреме домакините от ЦСКА 1948 играха с 10 души, след като Мариян Димитров беше изгонен за фаул срещу откъсващ се съперник.

В 74-ата минута Стефан Статев, който се завърна след дълго лечение на контузия, можеше да открие резултата с красив ножичен удар, но Даниел Леонтиев изби топката. Още в началото на мача капитанът на Миньор Андреас Васев получи контузия, което наложи принудителната му смяна.

Така възпитаниците на треньора Христо Янев се наредиха в челото на класирането, с реални претенции да атакуват efbet Лига.

Снимка: Антон Узунов