Saturday, May 4, 2024
HomeРегионПерникМиньор 2015 постигна четвърта победа в ББЛ А група

Миньор 2015 постигна четвърта победа в ББЛ А група

Миньор 2015 продължава без загуба от началото на сезона в ББЛ А група. В среща от регион Запад, която се проведе снощи в зала „Триадица“ в София, баскетболният  тим от Перник се наложи над Енигма Фойерверк с 86:74, след като водеше през повечето време. Двубоят започна доста равностойно и с чести смени на водачеството. Постепенно обаче баскетболистите на Георги Младенов натрупаха разлика и след десет минути игра тя вече бе двуцифрена – 28:17. Преднината на гостите достигна 18 точки през втория период, но на почивката съперникът им намали за 35:43.
След паузата обаче Миньор 2015 започна да играе доста по-стабилно в подкошието и това даде отражение и в резултата, като преди заключителната четвърт се откъсна с 67:49. Отборът на Георги Давидов все пак успя да спечели последната част, но без това с нещо да промени изхода на срещата.
Най-резултатен за победителите бе Георги Бързаков с 24 точки. Христо Гатев завърши с дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби, Кристиян Ставрев записа 17 точки и 8 борби, а Милен Дудев се отчете с 10 точки и 8 асистенции.