Tuesday, April 30, 2024
HomeРегионПерникМиньор 2015 продължава без загуба

Миньор 2015 продължава без загуба

Миньор 2015 продължава без загуба от началото на сезона, след като надви Спартак Сандански с 95:72.

Въпреки голямата разлика, успехът не дойде толкова лесно. След много равностойна първа четвърт баскетболистите на Янко Янчев имаха минимален аванс при 18:17. Те водеха и почти до почивката, но в самия край на полувремето съперникът им обърна за 39:36. За кратко Спартак отново изравни след паузата, но след това отборът от Перник взе инициативата и преди последната част бе напред с 63:55. В оставащото време Миньор напълно контролираше мача и натрупа солидна преднина.

По 21 точки за победителите вкараха Георги Бързаков (7 борби) и Христо Гатев. С по 12 точки се отчетоха Кристиян Ставрев (9 борби), Георги Дамянов и Драгомир Енчев, а с 11 е Боян Тенев.