Monday, May 6, 2024
HomeСпортМладите борци на Кюстендил спечелиха сребро и бронз от шампионат в Сливен

Младите борци на Кюстендил спечелиха сребро и бронз от шампионат в Сливен

Младите представители на кюстендилската борба се представиха добре в Сливен, където се проведе надпреварата по класическа борба при децата от държавния личен шампионат. На тепиха в зала “Васил Левски” излязоха 217 състезатели от 33 клуба, които си оспорваха отличията в 11 категории. Участие взеха и 9 борци от клуб “Васил и Георги Илиев” с треньори Стойчо Иванов и Радостин Палчев.

Антонио Ризов остана трети.

Кюстендилските представители записаха едно 2-ро и едно 3-то място. Сребърен медал спечели Александър Йорданов, който в кат. 53 кг загуби битката за златото от Гено Ненов от Карнобат. В същата категория Емилиян Любенов е 7-и.  Бронзово отличие завоюва Антонио Ризов в кат. 38 кг. Седми в кат. 32 кг се нареди Деян Емилов, а Стефан Търтов остана 9-и в кат. 66 кг.