Monday, May 6, 2024
HomeСкоростиМного добро представяне на състезателите на „Рилски атлет“ в„GO!Kids!“

Много добро представяне на състезателите на „Рилски атлет“ в„GO!Kids!“

В зала „AsicsArena“ – гр.София се проведе „Голямото Коледно препускане“, част от Атлетическата лига „GO!Kids!“. В него участие взеха над 300 деца, сред които бяха и състезателите от КЛА „Рилски атлет“ – гр. Самоков.

Най-доброто постижение отбеляза Виктор Марков. Той участва в две дисциплини – скок от място и 60м., като завоюва два медала.  В първата той завоюва златния медал и шампионската титла при момчетата, родени 2014г. със резултат 193см., а във втората – сребърен медал и вицешампионската титла във същата възрастова група със време 09.67сек. Той беше награден от неговия треньор – Любослава Николова.

При момичетата, родени 2006-2007г. участие в дисциплината 800м. взе Виктория Петрова. Тя също се представи отлично, като се класира на 4-то място в крайното класиране с време 2мин. 47сек..29ст.

Останалите деца също се представиха много добре, като техните класирания са както следва:

При момичетата

Родени 2008-2009г.:

• Гергана Кючукова – 10-то място на 800м. с време 2мин. 52сек. 21ст.
  • Ива Калпачка – 12-то място на 200м. с време 31.28сек.
  • Елизабет Теофанова – 41-во място на 200м. с време 33.18сек.

Родени 2013г.:

• Любомира Милошева – 8-мо място на скок от място с резултат 184см. и 11-то място на 60м. с време 09.83сек.

Родени 2014г.:

• Лора Георгиева – 32-ро място на 60м. с време 12.04сек. и 33-то място с резултат 136см.

При момчетата

• Теодор Бързанов – 22-ро място на скок от място с резултат 90см. и 24-то място на 60м. с време 12.93сек.

Родени 2015г.:

• Теодор Асенов – 5-то място на скок от място с резултат 148см. и 10-то място на 60м. с време 11.89сек.
  • Мартин Панев – 10-то място на скок от място с резултат 140см. и 15-то място на 60м. с време 12.61сек.

Треньорът на подготвителната група Любослава Николова, която ръководеше групата в състезателния ден, сподели, че е много доволна от представянето на състезателите, които дадоха максималното от себе си както на пистата, така и по време на подготовката преди състезанието.