Saturday, May 4, 2024
HomeСпортОбзор! Вижте подреждането на отборите в ЮЗ трета лига след 16-ия кръг

Обзор! Вижте подреждането на отборите в ЮЗ трета лига след 16-ия кръг

Девет мача бяха изиграни от 16-ия кръг за първенството на ЮЗ трета лига по терените на Югозападна България. На стадион “Бончук” отборът на “Марек” изигра поредния си силен мач и победи “Гранит” /Владая/ с 6:0. С тази победа отборът на “Марек” е едноличен лидер в групата със спечелени 38 точки до момента. На стадиона в Чепинци местният “Левски” победи трудно отбора на “Банско” от едноименния град с 1:0. Попадението за отбора на домакините отбеляза Димитър Атанасов в 47-ата минута. Мачът беше доста оспорван и главният арбитър Димитрина Милкова показа по два жълти картона на футболисти от двата тима. Отборът на “Левски” е вече 14-и в класирането с 14 точки, този на “Банско” – последен, 18-и, само с  4 точки. В Кюстендил на стадион “Осогово” едноименният тим победи коравия отбор на “Пирин” /Гоце Делчев/ с 2:0. И двете попадения бяха отбелязани в продължение на две минути от Виктор Анастасов и Александър Александров-Аци през втората част на двубоя. С тази победа отборът на ФК “Кюстендил” е 4-ти във временното класиране с 35 точки, с 1 по-малко от “Беласица” и “Вихрен” и с 3 по-малко от лидера “Марек”. “Пирин” /Гоце Делчев/ заема 7-а позиция с 25 спечелени точки. На стадион “Орчо войвода” в Панагюрище местният “Оборище” загуби от “Чавдар” /Етрополе/ с 3:4. Първият гол в срещата бе дело на петричанина Васил Тачев в 4-тата минута за 1:0. В 33-тата минута Цветелин Цаковски изравни. Другите попадения за домакините бяха дело на Ели Маркес – два, а за гостите Цветелин Цаковски още един, Мартин Милков и Николай Григоров. „Истинска драма се разигра за нашия отбор. Повеждахме в резултата, стигаше се до изравняване от гостите на три пъти. При резултат 3:3 Ангел Лачов уцели гредата на “Чавдар” и в даденото 4-минутно продължение Цветелин Цаковски при бърза контраатака на гостите се възползва от оголването на нашия отбор и така се стигна до загуба 3:4. При резултат 3:2 за нас главният съдия Васимир ел Хатиб измисли дузпа в полза на гостите и се стигна до изравняване”, сподели президентът на “Оборище” Илия Анчев. На стадион “Цар Самуил” отборът на “Беласица” без трима титулярни футболисти трудно се справи с отбора на “Рилски спортист” /Самоков/. Единственото попадение от дузпа отбеляза Марти Таушанов. При това положение отборите на “Беласица” и “Вихрен” /Сандански/ делят второто място с по 36 точки. Петричкият тим изостава с две точки от временния водач “Марек”, но е с изигран един мач по-малко. В Ихтиман местният “Ботев” победи “Перун” /Кресна/ с 4:0. Така отборът на “Ботев” е вече 6-и с 25 точки, а “Перун” – 15-и с 12 точки. В Разлог отборът на “Пирин” победи “Велбъжд” /Кюстендил/ с 2:0. Головете за домакините отбелязаха Николай Хаджиниколов от дузпа и Красимир Шапкаров. При това положение “Пирин” /Разлог/ заема 10-о място с 19 спечелени точки, а “Велбъжд” – 17-о с 11 точки.

В Ботевград футболистите на “Балкан” и “Вихрен” /Сандански/ завършиха наравно – 1:1. В 8-ата минута вратарят Веселин Ганев откри след автогол, а Методи Костов изравни за 1:1. След този равен резултат отборът на “Вихрен” дели 2-ро място с 36 точки с отбора на “Беласица” /Петрич/ и изостава с 2 от лидера “Марек”. Отборът на “Балкан” дели 10-о място с “Пирин” /Разлог/ с 19 спечелени точки. В Сливница “Надежда” /Доброславци/ победи домакините “Сливнишки герой” с 1:0 с гол на Виктор Зоров в 83-тата минута. При това положение отборът на “Надежда” е вече 12-и с 19 спечелени точки, а “Сливнишки герой” – 13-и със 17 спечелени точки.