Friday, May 3, 2024
HomeСпорт„Орлетата” разделиха точка с „Литекс”

„Орлетата” разделиха точка с „Литекс”

„Пирин” завърши 0:0 срещу „Литекс” в мач от 12-ия кръг на Втора лига, който се проведе пред празните трибуни на стадион „Христо Ботев“. Това бе последен домакински мач за календарната 2020 година за благоевградския отбор и първи от началото на сезона, в който тимът не успя да спечели трите точки на свой терен. “Орлетата” имаха пълно териториално предимство, а на два пъти гредата помогна на гостите. През първото полувреме най-изгодното положение за гол се откри пред Николай Бодуров, който стреля опасно с глава, но параболичният му удар „кацна“ на напречната греда. В края на полувремето Стилиян Николов напусна терена с контузия, а по-късно стана ясно, че е извадил рамото си. През второто полувреме „Пирин” продължи да атакува, но трудно стигаше до голови положения. В 80-ата минута Бодуров имаше отлична възможност за втори път, но изстрелът му с глава отново срещна гредата. Малко след това Станислав Манолев проби по лявото крило и навлезе в наказателното поле, но в последния момент си поведе по-силно топката и вратарят Илия Шаламанов-Тренков улови. До края на мача Джордж Оукли и Антон Карачанаков имаха възможности за гол, но не успяха да се разпишат. В следващия кръг „Пирин” гостува на „Кариана”. До края на полусезона предстоят още гостувания на „Септември” (София) и „Струмска слава” (Радомир).