Monday, May 6, 2024
HomeРегионГоце ДелчевПирин (ГД) и Ботев (Ихт) направиха зрелищно реми

Пирин (ГД) и Ботев (Ихт) направиха зрелищно реми

Отборите на Пирин (Гоце Делчев) и Ботев (Ихтиман) завършиха наравно 1:1 в среща от 5-ия кръг на Югозападната Трета лига. Мачът бе интересен и двата отбора дадоха всичко от себе си, като не липсваха и силните емоции.

Домакините продължават без загуба през новия сезон и са на 6-то място с актив от 9 точки. За сравнение Ботев е 12-ти с 5 точки.

Може да се каже, че момчетата от Гоце Делчев спечелиха точка срещу традиционно неудобен съперник. Ботев поведе преди почивката след автогол на Любомир Гуцев в 33-ата минута. Ибрахим Алим изравни след час игра за Пирин. Той направи добавка, след удар на Илия Карапетров в гредата.

В края на срещата на терена се разигра същинска драма. В 87-ата минута неврокопчани имаха претенции за неотсъдена дузпа за нарушение срещу Карапетров, а в последната минута капитанът им Петър Лазаров получи втори жълт картон и домакините завършиха мача с човек по-малко.