Thursday, May 2, 2024
HomeСпорт„Пирин” победи в контрола македонския „Саса”

„Пирин” победи в контрола македонския „Саса”

ФК „Пирин” победи с 2:0 македонския „Саса” Каменица в контролна среща, играна на стадион „Христо Ботев” в Благоевград. „Орлетата” използваха по две напълно различни единайсеторки в полувремената, като и двата гола паднаха през втората част.
Пиринци владееха повече топката от самото начало на двубоя. Сериозните опасности за гол дойдоха от далечни удари и някои епизодични пробиви по фланга, като през първото полувреме най-сериозна възможност имаше Контохристос от фаул, както и Динов при добавката от избития удар на гърка.
През втората част пиринци погледнаха повече в атака. Конър Хендерсън отбеляза първото попадение със силен удар десетина минути след подновяването на играта от около 30-35 метра. Последваха фрапантни пропуски на Габриел и Меледже, а второто попадение, отново от сериозна дистанция, бе отбелязано от Вълчанов 15 минути преди края на срещата.