Sunday, May 5, 2024
HomeРегионДупницаПърва контрола, първа победа за Марек

Първа контрола, първа победа за Марек

Марек започна контролните срещи с победа, след като надделя с 1:0 срещу Струмска слава в първата си проверка. Спарингът бе изместен да се играе на стадион „Бончук“, а не както бе планирано първоначално на помощния терен „Шмиргело“.

През първото полувреме двата тима показаха приятен футбол за над 100-те зрители по трибуните. В 33-ата минута бе отменен гол на гостите. Тогава Стелиан Георгиев прати топката в мрежата, но миг преди това бе маркирана засада. 2 минути по-късно Марек поведе след блестяща контраатака. Александър Близнаков изведе Николай Ганчев на празна врата и той нямаше как да сгреши – 1:0. В 45-ата минута бе отменено попадение и на Боян Стойнев от дупничани заради засада.

През втората част бяха извършени множество промени в двата състава, а качеството на игра спадна. Все пак добри шансове за гол за Марек се откриха пред Любомир Костов и Даниел Гогов. Вратарят Пламен Младенов също се намеси на два пъти. В последната минута пък страхотен шут на Димитър Илиев от 25 метра уцели горната греда на вратата на Струмска слава.

Повторен дебют направи анонсираният като ново попълнение Мартин Кавдански. В игра се появиха и Антонио Арсов и Иван Влахов, които също се завръщат в отбора.

Следващата контрола е на 27 януари срещу дубъла на ЦСКА 1948.

Марек: Костадинов, Наков, Кавдански, Стойнев, Каймакански, Иванов, В. Йорданов, Близнаков, Любомиров, Р. Йорданов, Ганчев (Младенов, Сандев, Башлиев, Илиев, Джаджаров, Божилов, Гогов, Арсов, Влахов)