Friday, May 3, 2024
HomeСпорт„Рилски атлет“ с достойно представяне на националния шампионат

„Рилски атлет“ с достойно представяне на националния шампионат

На националния стадион „Васил Левски“ в гр. София се проведе националния шампионат за юноши и девойки под 18г. Достойно участие записаха състезатели на клуб по лека атлетика „Рилски атлет“ – Самоков.

В дисциплината 3000м. Виктория Петрова се класира на осмо място с време 12:31.43мин., а на 1500м. се класира на единадесето място с време 5:41.91мин.

В дисциплината 800м. Гергана Кючукова се класира на четиринадесето място с време 2:37.42мин., а на 400м. се класира на 49-то място с време 69.43сек.

Проведе се и една серия извън класирането в дисциплината 100м препятствено бягане при жените. Там Вивиан Кръстева се класира на четвърто място с време 14.77сек., което е и неин личен рекорд. С него тя за първи път записва резултат под 15сек.

Следващото състезание ще бъде националният шампионат за юноши и девойки под 20г. на 17.-18.06.2023г. в гр. София на стадиона на Национална Спортна Академия „Васил Левски“, съобщи Иван Стоилов – помощник-треньор на КЛА “Рилски атлет”.