Sunday, May 5, 2024
HomeСпорт„Рилски спортист” изригна от тройката за страхотен първи успех във ФИБА Къп

„Рилски спортист” изригна от тройката за страхотен първи успех във ФИБА Къп

„Рилски спортист” изигра страхотен мач и напълно заслужено стигна до първа победа в групата от ФИБА Къп. На свой терен самоковци отказаха лидера в група Б до момента „Киев Баскет” с 96:80.
Рилецо наниза фамозни 14 тройки, с още по-впечатляващ процент -60% и с 16-те точки разлика в края си даде всички шансове да продължи напред.
Мачът бе изключително оспорван и равностоен, като премина през 13 смени на водачеството. Статистическите показатели също не се различаваха много, извън тази невероятна стрелба от разстояние. „Киев” пропусна и повече наказателни удари, за да допълни към разликата.
„Рилски спортист” успя да вземе една точка аванс в края на първата част – 24:23, на почивката имаше вече преднина от пет – 51:46.
Гостите имаха добри минути на старта на второто полувреме, като направиха обрат в третия период и в последната част влязоха с преднина. В тази заключителна четвърт обаче Рилецо бе безкомпромисен, особено от тройката. Самоковци нанизаха 31 точки в тези 10 минути, срещу само 9 за „Киев”.
27 точки и 6 асистенции записа за успеха Брандън Браун, 17 добави Трей Портър с 10 борби, 16 – Ей Джей Хес, 14 – Деян Карамфилов. Алекс Симеонов отново игра много силно през второто полувреме и вкара 11 точки в него, преди да излезе за пет фаула шест минути преди края.
Следващата седмица Рилски гостува на „Апоел Ейлат” в Израел.