Wednesday, May 8, 2024
HomeРегионДупницаРосен Йорданов донесе първата победа на „Марек”

Росен Йорданов донесе първата победа на „Марек”

• Капитанът на дупничани вкара и двата гола за 2:1 над „Рилски спортист” пред феновете в Дупница

„Марек” успя да постигне първата си победа в Югозападната трета лига. Дупничани се наложиха с 2:1 над „Рилски спортист” (Самоков) в интригуващ двубой пред своите фенове на стадион „Бончук”. Най-добрият играч в срещата бе капитанът на марекчани Росен Йорданов, който вкара и двете попадения за отбора си.
    Централният нападател откри резултата в 29-ата минута и поведе своите към успеха. Само девет минути по-късно обаче Кольо Чахов от „скиорите” се оказа в прегръдките на своите съотборници, след като реализира изравнителния гол.
    След почивката дупнишкият клуб бе по-активният на терена и търсеше победата по-настоятелно. Това даде резултат чак в 78-ата минута, когато Росен Йорданов с плътен удар не остави никакви шансове на противниковия вратар и донесе първите три точки на „Марек” през новия шампионат.
    Въпреки успеха тимът от Дупница остава под чертата на изпадащите, но вече има 4 точки в актива си, колкото имат още три отбора. „Рилецо” пък е на 9-о място със само един пункт повече.
    В следващия кръг дупнишкият клуб гостува на „Ботев” (Ихтиман), докато тимът от Самоков почива.