Sunday, May 5, 2024
HomeРегионБлагоевградСлавия ликува срещу 10 от Пирин насред Благоевград

Славия ликува срещу 10 от Пирин насред Благоевград

Славия нанесе втора загуба на Пирин от началото на сезона.
Столичани спечелиха като гост визитата си в Благоевград с 1:2. Йон Бакеро даде аванс за тима на Златомир Загорчич, а бившия футболист на благоевградчани – Радослав Кирилов удвои резултата, показвайки и уважение към бившия си отбор.
В началото на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко след втори жълт, респективно червен за левия краен бранител Юлиян Попев. Почетният гол за “зелените” отбеляза Преслав Йорданов, който бе точен от дузпа.
По този начин Славия записва втора победа от три мача, след като миналата седмица бе отложен двубоя от 3-и кръг срещу Левски. Благоевградчани пък са с едва 2 пункта плътни на дъното в класирането.

Първата ситуация дойде в 11-ата минута, когато Галин Иванов шутира от далечна дистанция, но кълбото не намери очертанията на вратата, съобщи Sportal.

В 21-ата минута гостите стигнаха до първия гол. Тони Тасев центрира остро в наказателното поле, където Петър Занев не успя да изчисти, а топката попадна в Йон Бакеро, който от близка дистанция не пропусна да накаже Янко Георгиев.

Футболистите на Пирин отговориха с много сериозна опасност пред Светослав Вуцов. Китан Василев получи пас на десния фланг, след което влезе навътре и стреля, но право в ръцете на вратаря.

В 25-ата минута отново “орлетата” създадоха още една добра възможност за гол. Петър Занев центрира, където бе оставен сам на добра позиция Дюлгеров, който засече с глава, но Вуцов успя да се намеси.

Четири минути по-късно “белите” стигнаха до второ попадение. Тони Тасев отново проби отдясно и центрира перфектно в наказателното поле, където този път бе Радослав Кирилов, който се разписа срещу бившия си отбор.

В 41-ата минута Мартин Смоленски опита удар, но кълбото прелетя далеч от целта.

В 52-ата минута Юлиян Попев бе изгонен от главния съдия Георги Кабаков. Опитният бранител си изкара два жълти картона в рамките на едва шест минути.

В 58-ата минута Радослав Кирилов беше близо до своя втори гол. Капитанът на тима шутира много силно от близка дистанция, но топката се отби в гредата.

Четири минути по-късно “орлетата” намалиха резултата. Ертан Томбак извърши нарушение в наказателното поле срещу Преслав Йорданов. Нападателят застана зад топката и с перфектен удар матира Светослав Вуцов.

В 65-ата минута Галин Иванов стреля от дистанция, но след рикошет кълбото излезе в корнер, от който не последва нищо интересно пред вратата на Янко Георгиев.

До края на срещата “орлетата” опитаха да стигнат до точката, но футболистите на Златомир Загорчич се справиха перфектно и заслужено си тръгнаха с трите точки от Благоевград.

В следващия кръг Славия приема Лудогорец, а Пирин ще гостува на Левски.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) – СЛАВИЯ 1:2

0:1 Бакеро (21)
0:2 Кирилов (29)
1:2 Йорданов (62-дузпа)

Стартови състави:

Пирин: 31. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 31. Красимир Станоев, 18. Мартин Смоленски, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 6. Юлиян Попев, 9. Преслав Йорданов

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертам Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 83. Христо Попадийн, 93. Кемало Нгуена, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов, 7. Йон Бакеро