Wednesday, May 1, 2024
HomeСпортС бомбички върху пистата фенове на "Миньор" дадоха начало на церемонията по...

С бомбички върху пистата фенове на “Миньор” дадоха начало на церемонията по представяне на футболистите за новия сезон

„Чуковете“ разбиха “Германея” с 4:1, Кадифчин вкара два гола

Отборът на “Миньор” бе представен пред феновете на Стадиона на мира седмица преди старта на шампионата в Югозападната трета лига. В началото на представянето феновете на тима  хвърлиха на пистата десетина бомбички, след което на терена се появиха играчите,, останали  в отбора от изминалия сезон, а след  тях бяха представени и 8-те  нови попълнения: Станислав Димитров, Мартин Василев, Ангел Грънчов, Петър Тончев, Лъчезар Станков, Александър Манолов, Тодор Чаворски и Иво Иванов, които Николай Тодоров – Кайзера привлече през подготвителния период.

След церемонията по представянето на  състава “Миньор” игра контрола с “Германея” (Сапарева баня), като победи с 4:1 и записа първа победа в изиграните контроли  през това лято.  Срещата започна равностойно, но в 26-ата минута халфът на гостите Алек Манолов вкара отсъдената дузпа за 0:1. При бърза контраатака в 35-ата минута Стоян Кадифчин  вкара топката в мрежата зад Брадваров и резултатът бе изравнен – 1:1.

Течеше 41-ата минута, когато бранителят на гостите Атанас Георгиев игра с ръка в собственото си наказателно поле, за което главният рефер Любомир Бисеров даде дузпа, която Илиян Илиев вкара за 2:1. В 58-ата минута Стоян Кадифчин отбеляза втория си гол в мача и покачи на 3:1. Три минути преди края резервата Денислав Балев оформи крайното 4:1.

По програма в събота отборът на “Миньор” ще гостува на “Ботев” в Ихтиман.

“Миньор”:  Д.Леонтиев, Савов, М. Василев, Киров,Грънчов, Илиев(к), Селимински, Тончев, Чаворски, Садифчин, Кр. Слишков (46-Ст.Димитров, Ив.Василев, Райчев, Атанасов, Манолов, Милчев, И. Иванов, Александров, Балев).