Thursday, May 2, 2024
HomeРегионРадомирС един гол „Монтана“ събори от 6-о място „Струмска слава“ в Радомир

С един гол „Монтана“ събори от 6-о място „Струмска слава“ в Радомир

„Монтана“ спечели трите точки при гостуването си на „Струмска слава“ Радомир в среща от 17-ия кръг на Втора лига. Победата с 1:0 за момчетата на треньора Светлан Кондев донесе Росен Кръстев. В 83-та минута с шут по диагонала нападателят прати топката в мрежата на домакините, предаде БНР. През първите 45 минути удар на Владислав Цеков се отби от тялото на защитник на домакините. В 35-та минута гредата спаси „Струмска слава“, след удар от фаул на Йордан Йорданов. Стражът на „Монтана“ пък Ферди Мюмюнов изби топката, която влизаше под гредата. След почивката за „Монтана“ пропуски направиха Владимир Айтов, Фудил Идрисс и Мехди Уамри. Това бе петата поредна победа за „Монтана“ в шампионата. С актив от 28 точки монтанци са вече на шеста позиция, където до сега бе „Струмска слава“.

„Струмска слава“ Радомир – „Монтана“ – 0:1 /0:0/

0:1 Кръстев /83/

„Струмска слава“: 12.Драгомир Петков, 91.Борис Иванов, 3.Румен Сандев, 77.Никола Борисов, 6.Димитър Петков /86-88.Руси Чернаков/, 11.Денислав Мицаков. 5.Мартин Костов, 8.Георги Янев, 22.Антон Тунгаров /61-20.Кристиян Китов/, 2.Борислав Николов /к/., 9.Александър Аспарухов .

„Монтана“: 1.Ферди Мюмюнов, 21.Александър Башлиев, 3.Иван Михов /к/., 14.Димитър Буров, 33.Стефан Цонков, 13.Йордан Йорданов, 7.Лиандро Мартис /57-17.Идрисс Фудил/, 22.Стефан Каменов /68-19.Росен Кръстев/, 20.Владисалв Цеков /57-15.Атанас Карачоров/, 10.Владимир Айтов, 24.Мехди Уамри /79-18-Николай Николов/