Wednesday, May 8, 2024
HomeСпортФутболистите на „Беласица” и „Банско” впечатлиха със силна контрола в Струмяни, завършиха наравно...

Футболистите на „Беласица” и „Банско” впечатлиха със силна контрола в Струмяни, завършиха наравно 2:2

Петричките футболисти от „Беласица” изиграха много силни минути в контролния мач срещу колегите си от Банско. Срещата завърши наравно – 1:1. На терена с изкуствено покритие в село Струмяни около 100 души изгледаха двубоя и останаха доволни от показаното от страна и на двата тима. Първият гол във вратата на символичните гости от Банско бе отбелязан още в началото на срещата от Благой Наков. Банскалии реагираха бързо и на два пъти вратарят на петричкия тим Захари Димитров се намеси навреме и отрази силните удари на Павел Головодов и Петър Лазаров. В 13-ата минута Благой Наков центрира остро в наказателното поле на „Банско” и Вальо Костов с крак отклони кълбото за 2:0. Минута по-късно Тодор Кръстев тръгна на скорост по левия фланг, насочи топката към Христо Петров в наказателното поле и само навременната намеса на Любомир Граминов бе причина да не се достигне до отбелязване на нов гол. До края на първото полувреме Симеон Вешев с топовен изстрел озори вратаря Захари Димитров, който с крак отби топката встрани, веднъж и Любомир Граминов отне надеждата на Христо Петров да стреля срещу Юсев.

През второто полувреме наставниците на двата тима Иво Тренчев и Димитър Крушовски дадоха шанс на останалите футболисти от резервната скамейка. Атаките на тима от Банско бяха по-опасни и по-класни и това даде своя положителен резултат. В 49-ата минута Петър Лазаров при центриране отдясно в наказателното поле на „Беласица” през куп играчи от 7-8 метра изпрати топката в мрежата за 2:1. Живко Димитров от влезлите в игра футболисти на „Беласица” се мъчеше сам да огорчи вратаря на „Банско”, като поемаше топката често от дълбочина, провираше се майсторски между футболистите на „Банско”, но до промяна в резултата не се стигна. Резервата Велик Петков от отбора на „Беласица” също остави добри впечатления с навременните си намеси, парирайки опитите на противниковите нападатели да обстрелват вратата. В 68-ата минута образцова триходова комбинация на футболистите на „Банско” завърши с гол, отбелязан с глава от Смаил Креболиев за 2:2. До края на срещата Живко Димитров за „Беласица” и Георги Фикиин за „Банско” обстрелваха опасно противниковите вратари, но до промяна на резултата така и не се стигна.