Wednesday, May 1, 2024
HomeСпортФутболистите на „Миньор” (Перник) паднаха от „Монтана”

Футболистите на „Миньор” (Перник) паднаха от „Монтана”

Футболистите от „Миньор” (Перник) записаха първи мач след четиримесечно прекъсване заради коронавируса. На своя стадион перничани приеха претендента за елита „Монтана” и отстъпиха с 0:2.
Двубоят бе равностоен, а разликата дойде от концентрацията при завършващите удари.
Първото положение в срещата се откри пред „жълто-черните“. В 12-ата минута Павлов изведе новото попълнение Реджеб Халил, но ударът на нападателя попадна в обхвата на вратаря, който изби в корнер.
Гостите поведоха в 34-тата минута след куриозен, но ефектен гол на Атанас Илиев. Той дойде след центриране отляво и разбъркване в наказателното поле на домакините. Веселин Васев опита да върне с глава към свой съотборник, но вместо това подаде към намиращия се на пет метра пред вратата Атанас Илиев, който прехвърли ефектно с глава Леонтиев за 0:1.
След почивката „Миньор” на два пъти пропусна да изравни чрез Тони Стоичков и Даниел Гогов, които се озоваха на отлични позиции.
Така се стигна до 68-ата минута, когато Росен Кръстев засече с глава центриране на Балджийски отдясно и оформи крайното 0:2.
В срещата двамата треньори Юрий Васев и Венци Иванов пуснаха в игра всичките си здрави футболисти.