Thursday, May 2, 2024
HomeСпорт645 лв. за Стиви събра турнирът „Градешница Къп 2022”

645 лв. за Стиви събра турнирът „Градешница Къп 2022”

Футболен клуб „Железница” спечели турнира в село Градешница. За четвърта поредна година там се проведе футболен турнир за мъже „Градешница Къп 2022″. Тази година той премина под мотото „Заедно за Стиви”. Организатор е ФК „Градешница”, чийто президент и благодетел е Тодор Гюрев. В продължение на два дни публиката бе впечатлена от горещи футболни емоции, голове, оспорвани двубои и качествени игри. На преден план бе феърплеят. Това превърна турнира в най-силния, провеждан в село Градешница до момента. В големия финал отборът на домакините отстъпи на ФК „Железница” с 1: 5. Разликата в класата бе голяма, защото заради контузии в отбора на домакините не играха няколко основни футболисти. Това се оказа решаващо за играта. Битката за трето и четвърто място се проведе между ФК „Спортист 1959” (Падеш) и ФК „Миньор” (Бобов дол). Общо осем гола видяха зрителите в редовното време на този двубой. Съгласно регламента се стигна до изпълнения на дузпи. По-точни от бялата точка бяха спортистите на „Спортист” и с резултат 4:2 завоюваха третото място в крайното класиране. На първенеца на турнира ФК „Железница” бе връчена голяма купа, а на останалите отбори – малка купа. Наградите връчиха президентът на клуба Тодор Гюрев и изпълнителният директор Владимир Петров. Тазгодишният турнир бе в подкрепа на Стивън Бориславов, като в дарителската кутия бяха събрани 645.50 лв., които ще бъдат преведени по сметката на Стиви. „Благодаря на всички участници в турнира, на феновете и съдиите, които ръководиха срещата. Получи се един истински празник на Градешница”, сподели президентът Тодор Гюрев.