Friday, May 3, 2024
HomeСпортЧетири шампионски титли за младите кюстендилски дами от държавните първенства по борба

Момичетата, кадетките и девойките завоюваха 12 медала в първия си старт за новата година

С 12 отличия – 4 златни, 5 сребърни и 3 бронзови медала, стартираха новата година състезателките на спортен клуб по борба “Васил и Георги Илиеви”. Младите кюстендилски дами показаха най-доброто от себе си на Държавните лични първенства за момичета, кадетки и девойки и заслужено завоюваха призовите места в голяма конкуренция.

Доволен съм от състезателките ни, 12 медала не са малко. Изпуснахме обаче поне още 3 шампионски титли. Почти всеки клуб вече развива и женско направление и очаквано за мен конкуренцията става все по-ожесточена”, коментира старши треньорът Валери Райчев.

С шампионска титла при девойките триумфира Рая Кьосева, която пребори конкуренцията в категория 62 кг. Кристияна Крумова в кат. 40 кг, Жана Новакова кат. 61 кг. и Моника Ангелова кат. 73 кг стъпиха на най-високия връх при кадетките.

Сребърен медал при девойките завоюва Димитрина Кьосева в кат. 53 кг, Иванка Барутчийска стана трета при 50-килограмовите.

Симона Виноградова се нареди 4-та, а Валентина Николова е 5-а в кат. 55 кг. Даниела Крумова се класира 7-а в кат. 50 кг.

Сребърни отличия при кадетките за Ралица Барутчийска кат. 46 кг и Никол Ангелова кат. 65 кг. Пета, в подножието на почетната стълбичка, остана Моника Барутчийска кат. 49 кг.

От надпреварата при момичетата сребърни медали спечелиха Катерина Манчова кат. 50 кг и Василена Бумбарска кат. 66 кг. Бронзови отличия грабнаха Симона Борисова кат. 54 кг и Александра Петрова кат. 58 кг. Кристияна Георгиева е 7-а, а Габриела Кръстанова е 10-а в категория 54 кг.

Следващото изпитание за кюстендилската школа по борба е в средата на месец февруари, когато от 15-и до 18-и в Сливен са схватките от държавните лични първенства за мъже и жени.