Thursday, May 2, 2024
HomeСпорт"Миньор" не успя да победи на Стадиона на мира "Пирин" (Разлог)

“Миньор” не успя да победи на Стадиона на мира “Пирин” (Разлог)

Отборите на “Миньор” и “Пирин” не можаха да си вкарат гол и направиха безлично реми 0:0 пред петдесетина зрители на Стадиона на мира. По-недоволни от равенството могат да бъдат домакините, които направиха няколко болезнени пропуска пред вратата на Абди Абдиков и пропуснаха възможността да прибавят три точки към скромния си актив. През целия мач духаше силен вятър, който се оказа допълнително препятствие за играчите и на двата състава.

В 6-ата минута Цветан Версанов центрира отдясно, а Костадин Кацимерски надскочи отбраната на перничани и като по чудо не откри резултата, като прати топката в аут. В 31-вата минута Кристиян Слишков проби отдясно, след което намери в наказателното поле Денил Селемински, който игра нескопосано  с глава и пропусна най-чистото положение за гол. Десет минути по-късно след центриране от корнер бранителят на “чуковете” Антон Киров шутира от воле, но топката попадна в тялото на Абдиков. След почивката с помощта на вятъра перничани трайно се настаниха в половината на разложани, но нападателите в жълто-черно не бяха в час и пропиляха всичко с лека ръка. В 57-ата минута Слишков проби отдясно, след което изведе в чиста позиция Селимински, който от три метра шутира покрай вратата. В последните минути на мача гостите направиха два пропуска пред Леонтиев чрез Александър Александров и Виктор Атанасов и така се стигна до крайното 0:0.