Thursday, May 2, 2024
HomeСпорт„Миньор“ (Пк) загуби гостуването си в Добрич с 3:1

„Миньор“ (Пк) загуби гостуването си в Добрич с 3:1

В среща от 11-ия кръг на първенството ни „Добруджа“ се наложи с 3:1 (25:20, 23:25, 25:18, 25:21) над тима на „Миньор“ (Перник).

Мачът започна равностойно. След второто техническо прекъсване домакините се откъснаха с 5 точки при 22:17, след което поведоха. Втората част бе по-оспорвана, а в края гостите първи имаха възможност да затворят гейма и изравниха.

Третата част се разви по идентичен начин с първата – „Добруджа 07“ дръпна с няколко точки в средата, за да излезе отново напред в резултата, след което заигра още по-уверено и спечели двубоя.

Отборът от Добрич заема седмо място в класирането, „Миньор“ е десети с три победи, седем загуби и седем точки. Перничани заедно с „Тетевен волей“ имат по един мач по-малко.

Припомняме, че Националната волейболна лига насрочи отложения мач „Миньор“ (Перник) – „Тетевен Волей“ от десетия кръг в Суперлигата при мъжете поради технически проблеми в зала “Борис Гюдеров”, което доведе до невъзможност за провеждане на мача. Двубоят ще се играе на 6 февруари 2018 г. от 18,30 часа.

НВЛ направи още една промяна в Суперлигата. Среща номер 76 между отборите на ЦСКА и „Добруджа 07“ (Добрич) ще се проведе на 23 декември 2017 година от 18,00 часа.