Благоевград

Фолклорна група “Бисери“ чества 20-и юбилей с празничен концерт в Благоевград

  25.11.2025 10:05  
Фолклорна група „Бисери“ чества 20-и юбилей с празничен концерт в Благоевград

Фолклорна група “Бисери“ отбеляза своята 20-годишнина с тържествен концерт в Благоевград под надслов “Бисери – по пътя на традициите“.

Юбилеят се проведе в зала “П. Яворов“ и събра на една сцена настоящи и бивши възпитаници, родители и любители на народната музика. На сцената талантливите изпълнители представиха богат фолклорен спектакъл, изпълнен с песен, настроение и уважение към българските традиции. Концертът премина под знака на “20 години песен, обич и вдъхновение“.

Кметът на община Благоевград Методи Байкушев поздрави ръководителя на групата Даниела Богданова и всички присъстващи, подчертавайки значението на фолклора и силата на общността.  От името на Общинския съвет Ваня Кромбоа връчи поздравителен адрес от председателя Антоанета Богданова, в който се подчертава, че Фолклорна група “Бисери“ е истинско богатство за Благоевград.

Директорът на ЦЛТРБ връчи и почетен плакет на Даниела Богданова за годините на неуморен труд и отдаденост към българския фолклор. Вечерта завърши с бурни овации и усещане за празник – празник на традицията, таланта и българския дух.

Снимки: Община Благоевград, ОбС Благоевград