Учениците на ОУ “Неофит Рилски“ в село Горно Драглище превзеха сцената на Народния театър “Иван Вазов“ с официалната премиера на училищния химн на своето училище.
Новото музикално произведение е създадено в рамките на петото издание на националната инициатива “Светилник 2025–2026: Че какво без песен е светът“, която има за цел създаването на авторски училищни химни и укрепването на чувството за принадлежност към училищната общност.
Представянето на химна се превърна в специален момент за учениците и преподавателите, които имаха честта да представят своето училище пред публика в присъствието на министъра на образованието и науката проф. Георги Вълчев, кмета на Столична община Васил Терзиев, представители на образователни и културни институции, ученици, учители и творци от цялата страна.
Кулминация на събитието бе връчването на сертификат за дарение на училищния химн. Изпълнителният директор на МУЗИКАУТОР Иван Димитров поздрави директора на училището Сашо Александров и му връчи официалния документ, който символизира създаването на духовно наследство за бъдещите поколения ученици.
За ОУ “Неофит Рилски“ новият химн е много повече от песен. Той е символ на историята, ценностите, мечтите и единството на училищната общност, казаха от учебното заведение.
Името на училището от Горно Драглище прозвуча от сцената на Народния театър “Иван Вазов“ – място, свързано с българската култура, духовност и талант. Денят ще остане като един от най-вълнуващите моменти в историята на училището.
Снимки: ОУ “Неофит Рилски“ - Горно Драглище








--700.jpg)



