На днешното си редовно заседание Общинският съвет в Самоков даде съгласие общината да приеме като дарение три имота, разположени на територията на село Белчин. Първият от тях, с площ от 247 кв. м, се намира в местността “Елинио кладенец“ и е дарен от “Малина - 2005“ ЕООД. Останалите два терена, разположени в местността “Агина ливада“ (с площи съответно 7 кв. м и 51 кв. м), са дарение от компанията “Главболгарстрой Интернешънъл“ АД. Съгласно поетите ангажименти, дарителят се задължава да изгради за своя сметка необходимата техническа инфраструктура. Кметът на общината Ангел Джоргов бе упълномощен официално да приеме даренията, съобщава БТА.
Това решение е в унисон с предприетите стъпки за подобряване на инфраструктурата в района. Още през май тази година местният парламент даде съгласие “Главболгарстрой Интернешънъл“ АД да проектира и изгради безвъзмездно пешеходна алея в село Белчин. Проектът предвижда 700 метра трасе с ширина два метра, което ще осигури безопасна връзка за пешеходците и ще намали риска от пътни инциденти. Според инвеститорите, изграждането на алеята ще допринесе за цялостното благоустрояване на селото и ще създаде по-привлекателна и функционална среда както за местните жители, така и за туристите.


--800.jpg)










