Thursday, May 2, 2024
HomeРегионДупницаОперираха волейболната звезда от Дупница Елица Василева след контузия на рамото

Оперираха волейболната звезда от Дупница Елица Василева след контузия на рамото

Капитанът на женския национален отбор по волейбол на България Елица Василева претърпя успешна операция на рамото. Дупничанката се контузи по време на плейофите в руското първенство, където „Динамо“ (Казан) победи като домакин „Сахалин“ (Южно-Сахалинск) с 3:0 (26:24, 25:13, 25:22) в трети решителен мач от 1/4-финалите и се класира за полуфинали. Василева игра много силно за „Динамо“ в първите два гейма, като имаше основна заслуга за спечелването им. Тя обаче се контузи в средата на третата част. При резултат 12:13 Ели падна лошо след атака и си нарани дясното рамо.

„Една защита и аз съм тук“, написа Елица в социалните мрежи под публикуваната снимка, а десетки фенове й вдъхнаха кураж. Заради операцията Елица Василева ще пропусне Шампионската лига, както и финалната фаза в руското първенство.