Saturday, May 4, 2024
HomeСпортПет купи и 39 отличия за кюстендилските шурикени от Държавното първенство по...

Пет купи и 39 отличия за кюстендилските шурикени от Държавното първенство по олимпийско карате

На надпреварата в Албена клуб “Шурикен” зае призовото второ място в крайното класиране

Десант на татамито в курорта Албена сътвориха 30-те състезатели на кюстендилския клуб “Шурикен”, с треньори Веселин Димитров и Велизар Колешански. На държавното първенство по олимпийско карате за всички възрасти талантливите шурикени отново доказаха класата си, като се класираха на 2-ро място в крайното класиране със завоюваните 39 отличия – 12 златни, 13 сребърни и 14 бронзови медала и вдигнаха 5 купи.

“За поредна година изключително представяне на всички състезатели и направиха треньорския екип горд на състезанието, виждайки класата, която показаха на ката и кумите. Предстои ни балканското първенство за деца до 14 г. от 27 до 29 април в Белград, Сърбия”, коментира треньорът Веселин Димитров, който на надпреварата заедно с Елена Колешанска бяха съдии.

На Държавно първенство по олимпийско карате участваха 560 състезатели от 30 клуба от цялата страна.