Wednesday, May 1, 2024
HomeСпортПетър Пачев и Йоана Маринкова оставиха купа "Самоков" у дома, домакините отнесоха...

Петър Пачев и Йоана Маринкова оставиха купа “Самоков” у дома, домакините отнесоха конкуренцията с 15 медала

С внушителните 15 отличия се окичиха борците на “Рилски спортист” след надпреварата за купа “Самоков” за деца, момчета, момичета и девойки в рилския град.

Първенци в своите категории при момчетата станаха Петър Пачев (58 кг), Ангел Чолев (75 кг) и Георги Раев, надвил на финала при 85-килограмовите своя съотборник Иван Георгиев. Сребърни медали при момчетата спечелиха още Любомир Сусанин (52 кг) и Валентин Валентинов (85+ кг), а бронзови медали грабнаха Радослав Кърнолски (35 кг), Радослав Александров (38 кг) и Емилиян Данаилов (41 кг).

Домакините стигнаха и до три сребърни отличия при децата, където до финал стигнаха Габриел Георгиев (35 кг), Спас Петров (47 кг) и Емил Валентинов (59 кг).

Трети при момичетата съответно до 42 и до 53 кг пък завършиха Изабел Йотова и Наталия Димитрова.

Йоана Маринкова донесе златен медал за клуба в кат. до 65 кг при девойките. Бронзовата медалистка от европейското първенство заслужи и специален приз за купа “Самоков”. Същото отличие спечели и първенецът в кат. до 58 кг при момчетата Петър Пачев.

Победителите в отделните групи бяха наградени от зам.-кмета Васил Сайменов, сам дългогодишен треньор и деятел на този вълнуващ спорт.

Турнирът в Самоков се утвърди като един от най-силните в България през последните години. В тазгодишното издание на проявата участваха рекордните 246 борци от 26 клуба от цялата страна. От Българската федерация по борба дадоха отлична оценка на организаторите и благодариха на община Самоков за подкрепата при популяризирането на този спорт.