Friday, May 3, 2024
HomeСпортТрио самоковски ориентировачи влезе в десетката за купа „Сакар” край Харманли

Трио самоковски ориентировачи влезе в десетката за купа „Сакар” край Харманли

Трима самоковски спортисти успяха да намерят място в първата десетка в състезанията на двете удържени средни дистанции за купа „Сакар”, състояли се край с. Черепово, община Харманли.

Представителят на „Соколец” Йордан Банков финишира седми в група М 60, справяйки се с трудното трасе за 1,06 ч.

В надпреварата участваха и двамата братя Петър и Георги Доганови („НСА-Сивен”), като вторият стартира само в първия ден на спортната проява и даде 9-о време. Пепи пък пресече финалната линия с 10-и резултат в крайното класиране в елитния клас при мъжете.

В същата група 13-и в двата състезателни дни завърши талантливият Боян Софин. Общото изоставане на Доганов и Софин от двата дни спрямо победителя Кирил Николов – Дизела бе съответно 32 и 44 мин. Втори и трети останаха съотборниците на Николов в тима на „Вариант 5” (Търговище) – Иван Сираков и Димитър Желязков.