Wednesday, May 8, 2024
HomeРегионРазлогДимитър Кунчев стана баш пехливанин на борбите за празника на Белица, пред...

Димитър Кунчев стана баш пехливанин на борбите за празника на Белица, пред 5000 души кметът Ревански откри ремонтираното читалище

С двудневен детски футболен турнир стартира празникът на Белица. Второто издание на „С любов и вяра в общите ценности” събра около 5000 души публика. Осем футболни отбора се състезаваха за Купата на кмета Радослав Ревански, а победителите „Хлапетата“-Благоевград за втори път в този празник победиха и спечелиха Купата на кмета. На второ място се класираха „Орлетата“-Благоевград, а третото място заеха „Неврокоп“ – Гоце Делчев. В двудневните празнични дни участие взеха 38 изпълнители от Пиринския край, Пазарджишка област и от Македония. Местните производители показаха своята продукция на специални щандове. До тях се наредиха и богатите щандове на Кралство Мароко, които представиха културно-историческото си наследство, бита и традициите на страната си. За първи път на градския стадион се разиграха и народни пехливански борби, които напълниха секторите на стадиона. Победител в малка орта стана Явор Янакиев от Стара Загора, в голяма орта – Иван Деливерски от Пловдив и голямата награда спечели Димитър Кунчев от Асеновград, който стана баш пехливан в борбите. Кулминацията на празника бе откриването на реновираната сграда на местното читалище „Георги Тодоров 1885“, едно дългоочаквано събитие за жителите на общината и гостите на града. Кметът на община Белица Радослав Ревански и неговите гости откриха ремонтираната сграда на читалището.