Friday, May 3, 2024
HomeРегионПетричБела на четвъртфинал за Купата на България по хандбал

Бела на четвъртфинал за Купата на България по хандбал

Пред препълнената зала „Арена Петрич“, под звуците на тъпани и свирки, мъжкия отбор на ОХК Беласица надмина себе си и  срази в епичен хандбален трилър в мач от 1/8 финалната фаза за Купата на България отбора от елитната А група ХК Левски от град Левски. През целия мач отборът на гостите водеше, като преднината на моменти стигаше отчайващите 6 гола. Но петричани показаха невероятен дух и психика и с помощта на преданата си публика успяха буквално в последната минута да обърнат резултата в своя полза.

Първото полувреме завърши при резултат 14:12 за отбора от град Левски. Крайният резултат в срещата е 24:22 за отбора на Беласица.
В сряда в София ще се тегли жребия за ¼ финалните двубои за Купата на България.
„Поздравления за Красимир Мелков, Росен Божинов, Яне Опренов, Велик Танев, Николай Милушев, Димитър Павлов, Христо Петков, Илиян Станков, Атанас Стойчев, Петър Спасов и всички останали, допринесли за тази уникална победа”, сподели Кирил Кипърлиев – треньор в ОХК Беласица.